Bron Cineme.be
Geen ‘Prime’ meer voor ons, na de vele ergernissen vorig jaar, bevonden we ons deze keer in beter gezelschap om van de Oscars te genieten. En dat was na onze live-blog vorig jaar, een enorm welgekomen alternatief! Hoe dan ook het gaat vandaag niet over hoe Cineme naar de Oscars heeft gekeken maar vandaag draait het helemaal over dé belangrijkste filmprijzen van het jaar.
Maar voor de we de uitslag met jullie delen, willen we toch even benadrukken hoe fier we zijn op het prachttraject dat Michaël Roskams “Rundskop” heeft afgelegd maar de Oscar voor beste niet-Engelstalige film zat er helaas niet in. Dit gezegd zijnde, een echte domper op de feestvreugde voor “Rundskop” mag dit zeker niet betekenen: de heren Schoenaerts en Roskam zaten daar maar mooi tussen de filmische grootheden der aarde en dat allemaal dankzij een film met véél limburgs.
Chris Rocks was even grappig, Angelina Jolie is een skelet, Billy Crystal was de host omdat niemand anders het wou doen en veel te veel reclame. Voor de rest was er, behalve de winnaars dan, maar weinig memorabel aan de 84ste Oscars.
“Rundskop” en “Van de kat geen kwaad” greep dan wel naast de Oscar, “The artist” (waar o.a. het Brussels philharmonic orchestra aan heeft meegewerkt) deed het echter wel erg goed op het filmfeest.
We maakten met ons landje ook nog kans op de Oscar® voor beste animatiefilm maar ook die oscar ging naar de mooi gemaakte maar allesbehalve beste animatie-film van 2012 “Rango“. Geen groots Belgisch filmfeest maar toch het feit dat ons kleine landje daar met 3 projecten aanwezig was IS al iets om fier op te zijn, goed gedaan mannen (en vrouwen)!
Hieronder vind je een overzicht van alle winnaars, en — als je dat zo mag noemen — de verliezers.
Beste film:
The Artist
The Descendants
Extremely Loud & Incredibly Close
The Help
Hugo
Midnight in Paris
Moneyball
The Tree of Life
War Horse
Beste acteur:
Demiàn Bichir – A Better Life
George Clooney – The Descendants
Jean Dujardin – The Artist ! INDRUKWEKKEND !
Gary Oldman – Tinker Tailor Soldier Spy
Brad Pitt – Moneyball
Beste actrice:
Glenn Close – Albert Nobbs
Viola Davis – The Help
Rooney Mara – The Girl with the Dragon Tattoo
Meryl Streep – The Iron Lady
Michelle Williams – My Week with Marilyn
Beste acteur in bijrol:
Kenneth Branagh – My Week with Marilyn
Jonah Hill – Moneyball
Nick Nolte – Warrior
Christopher Plummer – Beginners (oudste acteur die een Oscar won)
Max von Sydow – Extremely Loud & Incredibly Close
Beste actrice in bijrol:
Bérénice Bejo – The Artist
Jessica Chastain – The Help
Melissa McCarthy – Bridesmaids
Janet McTeer – Albert Nobbs
Octavia Spencer – The Help
Beste regisseur:
Michel Hazanavicius – The Artist
Alexander Payne – The Descendants
Martin Scorsese – Hugo
Woody Allen – Midnight in Paris
Terrence Malick – The Tree of Life
Beste niet-Engelstalige film:
Rundskop – België
Monsieur Lazhar – Canada
A Separation – Iran
Footnote – Israël
In Darkness – Polen
Beste animatiefilm:
A Cat in Paris
Chico & Rita
Kung Fu Panda 2
Puss in Boots
Rango
Beste bewerkt scenario:
The Descendants – Alexander Payne, Nat Faxon en Jim Rash
Hugo – John Logan
The Ides of March – George Clooney, Grant Heslov en Beau Willimon
Moneyball – Steven Zaillian, Aaron Sorkin en Stan Chervin
Tinker Tailor Soldier Spy – Bridget O’Connor en Peter Straughan
Beste origineel scenario:
The Artist – Michel Hazanavicius
Bridesmaids – Annie Mumolo en Kristen Wiig
Margin Call – J.C. Chandor
Midnight in Paris – Woody Allen
A Separation – Asghar Farhadi
Beste soundtrack:
The Adventures of Tintin – John Williams
The Artist – Ludovic Bource
Hugo – Howard Shore
Tinker Tailor Soldier Spy – Alberto Iglesias
War Horse – John Wiliams
Beste origineel nummer:
Man or Muppet – The Muppets
Real in Rio – Rio
Beste animatie kortfilm:
Dimanche/Sunday – Patrick Doyon
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore – William Joyce en Brandon Oldenburg
La Luna – Enrico Casarosa
A Morning Stroll – Grant Orchard en Sue Goffe
Wild Life – Amanda Forbis en Wendy Tilby
Beste kortfilm:
Pentecost – Peter McDonald en Eimear O’Kane
Raju – Max Zähle en Stefan Gieren
The Shore – Terry George en Oorlagh George
Time Freak – Andrew Bowler en Gigi Causey
Tuba Atlantic – Hallvar Witzo
Beste documentaire:
Hell and Back Again – Danfung Dennis en Mike Lerner
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front – Marshall Curry en Sam Cullman
Paradise Lost 3: Purgatory – Joe Berlinger en Bruce Sinofsky
Pina – Wim Wenders en Gian-Piero Ringel
Undefeated – TJ Martin, Dan Lindsay en Richard Middlemas
Beste documentaire kortfilm:
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement – Robin Fryday, Gail Dolgin
God is the Bigger Elvis – Rebecca Cammisa en Julie Anderson
Incident in New Baghdad – James Spione
Saving Face – Daniel Junge en Sharmeen Obaid-Chinoy
The Tsunami and the Cherry Blossom – Lucy Walker en Kira Carstensen
Beste geluidsmontage:
Drive – Lon Bender en Victor Ray Ennis
The Girl with the Dragon Tattoo – Ren Klyce
Hugo – Philip Stockton en Eugene Gearty
Transformers: Dark of the Moon – Ethan Van der Ryn en Erik Aadahl
War Horse – Richard Hymns en Gary Rydstrom
Beste geluid:
The Girl with the Dragon Tattoo – David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce en Bo Persson
Hugo – Tom Fleischman en John Midgley
Moneyball – Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco en Ed Novick
Transformers: Dark of the Moon – Greg P. Russel, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush en Peter J. Devlin
War Horse – Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson en Stuart Wilson
Beste montage:
The Artist
The Descendants
The Girl with the Dragon Tattoo
Hugo
Moneyball
Beste kostuums:
Anonymous – Lisy Christl
The Artist – Mark Bridges
Hugo – Sandy Powell
Jane Eyre – Michael O’Connor
W.E. – Arianne Phillips
Beste make-up:
Albert Nobbs
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
The Iron Lady
Beste speciale effecten:
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
Hugo
Real Steel
Rise of the Planet of the Apes
Transformers: Dark of the Moon
Beste Art Direction:
The Artist
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
Hugo
Midnight in Paris
War Horse
Beste cinematografie:
The Artist – Guillaume Schiffman
The Girl With The Dragon Tattoo – Jeff Cronenweth
Hugo – Robert Richardson
The Tree of Life – Emmanuel Lubezki
War Horse – Janusz Kaminski
© Cineme.be
Stijn
The post De Oscars zijn bekend, België zoekt ‘troost’ in “The artist”! appeared first on Cineme.